اقامت مسافران در مازندران از مرز هشت میلیون گذشت – پایگاه اینترنتی خیریه

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران گفت که طی 10 روز گذشته اقامت بیش از هشت میلیون مسافر نوروزی در اقامتگاههای رسمی و غیررسمی این استان ثبت شد
وی همچنین گفت که حدود 2 میلیون نفر از مسافران نوروزی امسال روستاهای مازندران را مقصد گردشگری خود قرار داده و در آنجا اقامت کردند.

کشاورز با اشاره به اینکه مازندران بیش از سه هزار روستا دارد، افزود: بازدید و اقامت در روستاها با توجه به ایجاد زیر ساخت های لازم همچون اقامتگاههای بومگردی، امسال بیشتر از سال های پیش مورد توجه مسافران نوروزی قرار گرفته است.

اقامتگاههای رسمی به مجموعه های دارای مجوز از میراث فرهنگی مانند هتل، متل، میهمان پذیرها و مسافرخانه ها و واحدهای بومگردی اطلاق می شود و به مراکز اقامتی مانند مدارس، کمپ ها و زائرسراها هم اقامتگاههای غیررسمی گفته می شود.

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی مازندران تعداد اقامتگاههای بومگردی این استان را بیش از 70 واحد اعلام کرد.

ستاد خدمات سفر مازندران برای تعطیلات نوروزی جاری بیش از 850 هزار نفر شب ظرفیت اقامتی رسمی و غیررسمی ایجاد کرد.

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران گفت که طی 10 روز گذشته اقامت بیش از هشت میلیون مسافر نوروزی در اقامتگاههای رسمی و غیررسمی این استان ثبت شد.

وی پیش بینی کرد که با توجه به آغاز موج دوم سفرهای نوروزی، مازندران از امشب با سرریز اقامتگاههای رسمی و غیررسمی مواجه شود.

مازندران در تعطیلات نوروزی گذشته میزبان بیش از 12 میلیون نفر شب مسافر و گردشگر بود.

« دنیای سفر » این نوشته را از « ایرنا » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

بهروز کشاورز افزود: ثبت این تعداد اقامت نسبت به مدت مشابه تعطیلات نوروزی گذشته 13 درصد افزایش دارد.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *